اطلاعات خود را برای ساختن حساب کاربری وارد کنید
captchaImage
با ایجاد اکانت در سایت ما قوانین سایت را می پذیرید.
برای وارد شدن نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید
نمایش
به خاطر بسپار

تأمین مالی جمعی و حفاظت محیط زیست

تأمین مالی جمعی و حفاظت  محیط زیست

شاید برای شما این سؤال پیش اومده باشه که یه پلتفرم تأمین مالی جمعی یا همون کراودفاندینگ چه ضرورتی داره و چطور می تونه به حفاظت محیط زیست کمک کنه؟
شما تصور کنید که پروژه یا کمپینی برای حفاظت از محیط زیست طراحی کردید و برای اجرای اون نیاز به منابع مالی دارید. برای اینکار یه حساب بانکی در نظر می گیرید و شماره حساب رو توی شبکه های اجتماعی و سایت خودتون منتشر می کنید. عده ی محدودی که به شبکه های اجتماعی شما دسترسی دارن ممکنه متوجه پروژه ی شما بشن و تعدادیشون به شما کمک کنن.
حالا فرض کنید، شما این پروژه رو داخل پلتفرمی معرفی کنید که افراد دیگه ای هم پروژه هایی برای حفاظت محیط زیست در اون تعریف کردن و با انتشارش در شبکه های اجتماعیشون پای مخاطبین خودشون رو هم به این پلتفرم باز کردن.
این یعنی شما می تونید پروژتون رو جایی معرفی کنید که هم افرادی که به شبکه های اجتماعی شما دسترسی دارن اونو ببینن و هم افرادی که از طریق شبکه های اجتماعی بقیه فعالان محیط زیستی پاشون به این بستر باز شده، و این یعنی جامعه ی بزرگتری از افرادی که دغدغه های مشابهی دارن و احتمال بیشتر موفقیت پروژه ی شما.
حالا بیاین از یه دید دیگه به قضیه نگاه کنیم. شما علاقمندین که به اجرایی شدن پروژه های محیط زیستی کمک کنید. اما دانش زیادی در این زمینه ندارید و این باعث می شه به همون اولین پروژه هایی که در شبکه های اجتماعی به شما معرفی می شه کمک مالی کنید.
اما اگر به یه سایت کراودفاندینگ سر بزنید، می تونید در یک جا پروژه های زیادی رو ببینید که به تأمین مالی احتیاج دارن. پروژه هایی که ممکنه خیلی مؤثر، یا به نسبت کم اهمیت باشن. اونجا خیلی بهتر می تونید تصمیم بگیرید که به کدوم پروژه کمک کنید. همینطور با خوندن توضیحات و بحث هایی که در مورد پروژه ها و کمپین ها می شه، به مرور دانشتون در مورد محیط زیست بیشتر می شه و راحتتر می تونید پروژه های موثر رو تشخیص بدید.
حضور پروژه ها در یک بستر مشترک رقابت رو بین اونا زیاد می کنه و به مرور موجب می شه که پروژه هایی با کیفیت بهتر طرح ریزی بشن.
پس وجود چنین بستری باعث می شه مشارکت مردم برای حفاظت از محیط زیست بیشتر بشه، منابع مالی پروژه ها سریعتر تأمین بشه، کیفیت پروژه ها به واسطه ی خردجمعی بهتر بشه و نکته ی آخری که نباید فراموش کنیم اینه که مجریان پروژه ها برای جلب اعتماد و دریافت کمک مالی هرچه بیشتر و تداوم اون، ناچار می شن با شفافیت بیشتری عمل کنن و به اجتماعی که بهشون کمک کردن پاسخگو باشن.

غزال ادیب هاشمی


ما در تیم زیما دقیقا چیکار میکنیم؟

نظرات