اطلاعات خود را برای ساختن حساب کاربری وارد کنید
captchaImage
با ایجاد اکانت در سایت ما قوانین سایت را می پذیرید.
برای وارد شدن نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید
نمایش
به خاطر بسپار

حباب آب خوراکی : میتوانیم با بطری های پلاستیکی خداحافظی کنیم!

حباب آب خوراکی : میتوانیم با بطری های پلاستیکی خداحافظی کنیم!

بطری های پلاستیکی دیگر می توانند متعلق به گذشته باشند، اگر این اختراع جدید را بتوان به تولید انبوه رساند. حباب های آبی که در این مطلب میبینید توسط یک گروه خلاق انگلیسی تولید شده اند. این حباب ها از یک لایه پوشش خوراکی متشکل از گیاهان دریایی درست شده اند و همه ی قسمت های آن قابل خوردن است! این یعنی هیچ ضایعاتی از مصرف این محصول باقی نمیماند.

این حباب های آب که اُهو نام دارند (Oho) شامل آب خوراکی هستند و حتی اگر استفاده نشوند، کل محصول در عرض ۴ تا ۶ هفته به طور کامل تجزیه می شود.

تیمی که پشت این ایده خلاقانه قرار دارد Skipping Rocks Lab نام دارد: گروهی از فارغ التحصیلان مهندسی که این طرح متحول کننده را در سال ۲۰۱۳ ارائه داده اند. تصور کنید، با همه ی مشکلات و خطراتی که از وجود بطری های پلاستیکی در جهان وجود دارد، اگر بتوانیم یک پوشش خوراکی برای آبهای معدنی پیدا کنیم، یعنی کاهش چشم گیری در تولید پلاستیک را شاهد خواهیم بود. کافی است هر بار که بیرون می روید چند حباب را داخل قسمت تمیزی از کیف خود بگذارید و دیگر لازم نیست برای هر نیم لیتر آب مورد نیاز خود، یک بطری پلاستیکی نیز تهیه کنید.

اینها ایده هایی هستند که شاید در دنیا سر و صدای زیادی نکرده اند، اما اگر مورد توجه قرار بگیرند، میتوانند تغییرات چشم گیری روی زمین و میط زیست ایجاد کنند. مهم این است که چند درصد از مردم دغدغه های محیط زیستی ای دارند که باعث می شود از چنین طرح هایی حمایت کنند.

اطلاعات بیشتر در سایت اختصاصی این گروه: Skipping Rocks Lab

mm_6


نظرات