اطلاعات خود را برای ساختن حساب کاربری وارد کنید
captchaImage
با ایجاد اکانت در سایت ما قوانین سایت را می پذیرید.
برای وارد شدن نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید
نمایش
به خاطر بسپار

فراخوان گوترش برای حفظ تنوع زیستی در جهان

 فراخوان گوترش برای حفظ تنوع زیستی در جهان

دبیر کل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت روز جهانی تنوع زیستی تمامی دولت‌ها، شرکت‌های تجاری و مردم را در هر جا ترغیب نمود به منظور حفاظت از طبیعت که باعث تداوم حیات ما می‌شود، اقدام نمایند.

متن کامل پیام آنتونیو گوترش به شرح زیر است:

"گوناگونی غنی حیات روی کره زمین برای رفاه و منزلت مردم امروز و نسل‌های آتی مهم است. به همین دلیل 25 سال قبل ملت‌های جهان درباره کنوانسیون تنوع زیستی توافق کردند. این کنوانسیون سه هدف دارد: حفاظت جهانی از تنوع زیستی، حفظ پایداری بهره‌وری از آن و سهم برابر از منافع تنوع زیستی. دستیابی به این اهداف در راستای رسیدن به آرمان‌های ما برای توسعه پایدار است.

حفظ و بازسازی زیست بوم و تضمین دسترسی به خدمات زیست بوم برای امحای فقر و گرسنگی لازم هستند. کاهش جنگل زدایی و فرسایش خاک همچنین اصلاح منابع کربن در جنگل‌ها، سرزمین‌های خشک، مراتع و مزارع برای کاهش تغییرات اقلیمی مورد نیاز است. اینها تنها برخی از منافع تنوع زیستی هستند. در عین حال با وجود این آگاهی، تخریب تنوع زیستی در سراسر گیتی ادامه دارد. در پاسخ باید تلاش‌ها را تشدید و با تکیه بر موفقیت‌ها به پیش رویم.

امسال اعضای کنوانسیون شروع به تلاش برای اجرای برنامه و اقدام نوینی می‌نمایند که تضمین می‌کند تا سال 2050 تنوع زیستی دارای اهمیت همچنین حفظ و احیا شود و به گونه‌ای خردمندانه برای منافع همه مردم مورد استفاده قرار گیرد. لازم است تمامی جهان به این تلاش ملحق گردد. در این روز جهانی تنوع زیستی اینجانب تمامی دولت‌ها، شرکت‌های تجاری و مردم را در هر جا ترغیب می‌نمایم به منظور حفاظت از طبیعت که باعث تداوم حیات ما می‌شود، اقدام نمایند. آینده دسته جمعی ما به این اقدام وابسته است."

نظرات

خبرهای مرتبط