اطلاعات خود را برای ساختن حساب کاربری وارد کنید
captchaImage
با ایجاد اکانت در سایت ما قوانین سایت را می پذیرید.
برای وارد شدن نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید
نمایش
به خاطر بسپار

گردشگری روستایی منبعی برای اشتغال و درآمد پایدار است

گردشگری روستایی منبعی برای اشتغال و درآمد پایدار است

گردشگری روستایی منبعی برای اشتغال و درآمد پایدار است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: امروزه نقش گردشگری برای کمک به توسعه کشورها بر همگان آشکار شده و گردشگری روستایی یکی از مدل‌های گردشگری است که هر روز بر میزان توجه و تأکید بر آن در برنامه‌ریزی‌های روستایی و منطقه‌ای افزوده می‌شود.

سید جواد ساداتی‌نژاد در گفت‌وگو با  ایسنا، اظهار کرد: گردشگری روستایی منبعی برای اشتغال و درآمد پایدار بوده و می‌توان آن را ابزار مهمی برای توسعه اقتصادی، اجتماعی و اکولوژیکی مناطق روستایی مورد توجه قرار داد.

وی تصریح کرد: منطقه کاشان و آران و بیدگل با برخورداری از آداب و رسوم اصیل، صنایع‌دستی منحصربه‌فرد و تولیدات کشاورزی می‌تواند اشتغال پایداری مبتنی بر گردشگری را  برای شهروندان ترویج کند که در همه فصل‌های سال پذیرای گردشگران باشد.

 وی با تاکید بر اهمیت بخش بوم گردی و لزوم توجه به نیاز روستایان تاکید کرد: گردشگری در توانمندسازی مردمان روستایی نقش پررنگی دارد، اما باید الگوی خوبی را معرفی کرد تا آنها به ویژه نسل جوان با اراده، خودباوری، آموزش و خلاقیت نقش مهمی را در رونق اقتصادی کشور ایفا کنند.

ساداتی نژاد گفت: با هدف کمک به توسعه صنعت گردشگری روستایی، همایش توسعه و ترویج بوم گردی با حضور فعالان حوزه بوم گردی، دهیاران و اعضای شورای های روستاهای منطقه فرهنگی کاشان برگزار شد .

نظرات

خبرهای مرتبط