اطلاعات خود را برای ساختن حساب کاربری وارد کنید
captchaImage
با ایجاد اکانت در سایت ما قوانین سایت را می پذیرید.
برای وارد شدن نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید
نمایش
به خاطر بسپار

حفظ محیط زیست با گام‌های کوچک و موثر

حفظ محیط زیست با گام‌های کوچک و موثر

کنشگران محیط زیست در قرار سبز هفته آغازین خرداد و مقارن با ماه مبارک رمضان فعالیت‌هایی را برای حفظ محیط زیست در سراسر کشور انجام دادند.

به گزارش خبرنگار مهر کنشگران محیط زیست در قرار سبز هفته آغازین خرداد و مقارن با ماه مبارک رمضان فعالیت‌هایی را برای حفظ محیط زیست در سراسر کشور انجام دادند.

شیرازی‌ها در روز جهانی تنوع زیستی بار دیگر به همت سمن های محیط زیستی این شهر و سازمانهای مرتبط با برپایی غرفه هایی در پارک آزادی این شهر روز تنوع زیستی را گرامی داشتند.  در این مراسم که با مشارکت ۷ سمن‌ محیط زیستی،  اداره منابع طبیعی استان فارس،  سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز، سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری و اداره کل حفاظت محیط زیست استان فارس برگزار شد غرفه‌هایی برای آشنایی با اکوسیستم تالابی، اکوسیستم جنگلهای بلوط زاگرس و اکوسیستم شهری و نیز  دو غرفه هم به منظور آشنایی با تنوع گیاهی و تنوع جانوری استان فارس ترتیب داده شد.  بازدیدکنندگان ضمن بازدید از این غرفه ها  از طریق نمایش عروسکی، ساخت ماکت شهری(با مواد بازیافتی) و ماکت تالاب (با گل رس) و برگزاری نمایشگاه نقاشی، با تنوع زیستی استان خود آشنا شده و آموزش دیدند.   امضا تعهدنامه همیار زمین و اهدای نشان همیار زمین به بیش از ۳۰۰ کودک و نوجوان، از دیگر برنامه های دوستداران طبیعت در این شهر بود که با هدف انگیزه دهی به نوجوانان و فرهنگ سازی صورت گرفت. 

2794956

انجمن بانوان طبیعت دوست آبدانان به دانش آموزان ایلامی کمک کرد تا با یک روزنامه دیواری دوستان و اولیای مدرسه را درخصوص آلودگی دریا با زباله ومرگ آبزیان ناشی از این آلودگیها آگاه کنند. این روزنامه دیواری با مطالب محیط زیستی بوسیله دانش آموزان دبستان غیر دولتی نیلا در آبدانان استان ایلام منتشر شد.

2794950

زرند کرمان با نقاشی انگشتی به استقبال روز جهانی تنوع زیستی رفت. با هدف آشنایی کودکان با تنوع زیستی منطقه خود و حفظ طبیعت با همت حامیان محیط زیست زرند کرمان در روز جهانی تنوع زیستی مسابقه و نمایشگاه  نقاشی انگشتی  برای کودکان و نوجوانان  ۳تا۱۵ سال پیرامون این موضوع  برگزار شد. همچنین بازدیدی هم از پارک پرندگان و گلخانه شهرداری انجام شد.

2794949

فاز دوم طرح آموزشی محیط یار در شوشتر پایان یافت. طرح آموزشی محیط یار  به همت انجمن هواداران کارون زلال با هدف اشاعه و ترویج فرهنگ و دانش زیست محیطی در بین دانش آموزان و نهادینه کردن مشارکت عمومی در حفاظت از محیط زیست  در شهر شوشتر استان خوزستان  اجرا شد.

2794947

دانش آموزان لاهیجانی همیار طبیعت شدند. در راستای برنامه آموزشی انجمن رفتگران طبیعت استان گیلان و جهت ترویج فرهنگ حفظ منابع طبیعی به تعدادی از دانش آموزان دبستان مقداد لاهیجان کارت همیار طبیعت اهدا شد.

2794943


نظرات

خبرهای مرتبط