اطلاعات خود را برای ساختن حساب کاربری وارد کنید
captchaImage
با ایجاد اکانت در سایت ما قوانین سایت را می پذیرید.
برای وارد شدن نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید
نمایش
به خاطر بسپار

سال 96، سال توسعه گردشگری دریایی

سال 96، سال توسعه گردشگری دریایی

دولت به طور جدی به دنبال توسعه گردشگری دریایی است، زیرا این نوع از گردشگری ظرفیتی پنهان در کشور ما محسوب می شود.

"رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری"

به گزارش روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی؛ زهرا احمدی پور در نشستی که با حضور مدیرانی از مناطق آزاد و مدیران کل میراث فرهنگی چهار استان خوزستان، بوشهر، هرمزگان و سیستان و بلوچستان برگزار شد با تأکید بر عزم دولت برای توسعه گردشگری دریایی، افزود: گردشگری دریایی ظرفیتی پنهان و نعمتی خدادادی است که باید از آن به نحو مطلوب استفاده کرد.

وی با بیان اینکه بسته های گردشگری دریایی باید هرچه سریع تر تهیه شود گفت: امسال توسعه گردشگری دریایی به عنوان یکی از اصلی ترین برنامه‎های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مطرح است.

احمدی پور با اشاره به روش های مختلف برگزاری تورهای دریایی در کشورهای مختلف افزود: یکی از جذابیت های سفر دریایی آن است که حضور گردشگر بر روی آب و درون کشتی است؛ بر همین اساس و با توجه به وجود کشتی کروز در کیش می توان در خصوص برگزاری تور گردشگری با این کشتی برنامه ریزی کرد.

وی گفت: در برخی از تورهای گردشگری در نقاط مختلف دنیا به گونه ای برنامه ریزی می شود که کشتی در ساحل یک شهر پهلو می گیرد و گردشگران برای بازدید از جاذبه های گردشگری و آثار فرهنگی تاریخی آن شهر می روند و برای اقامت و استراحت به کشتی باز می گردند.

احمدی پور افزود: مقاصد جدید گردشگری باید به خوبی معرفی شوند، زیرا این کار یکی از اصلی ترین تکالیف ماست و زمینه پیشرفت و توسعه کشور را فراهم می کند.

نظرات